“Пiд Великим Верхом”

Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4

 

Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4

Альпійський табір (приют) “Пiд Великим Верхом”

дитячої громадської організації „Дитячий альпійський рух України” знаходиться у селі Подобовець Міжгірського р-ну Закарпатської області. Найближча залізнична станція – Воловець (12 км, автобус, таксі). Тут зупиняються поїзди: Київ-Ужгород, Харків-Ужгород, Київ-Чоп, Львів-Мукачево, Чернівці-Ужгород, Одеса-Ужгород. Від Львова до Воловця можна доїхати електричками. Автомобілем їхати по дорозі Е4О до поста ДАІ у Нижніх Воротах. Далі поворот на Воловець і за 25 км наше село. Від Києва до Подобовця 740 км.

Село Подобовець розташоване між Головним (Водороздільним) хребтом і хребтом Полонина Боржава. Вершини Боржави: Стій (1681), Великий Верх (1598), Магура, Гемба, Граб, Темнатик, Плай, Кук приваблюють альпіністів, туристів та парапланеристів перепадом висот: від табору "Під Великим Верхом" до вершини Великий Верх 1000 метрів (3 год. ходу).

Засніжені з грудня до травня полонини Боржави ваблять лижників та сноубордистів. Тут хороші місця для фрірайду, скі-туру. Десять підйомників (один з них 2-крісельний). Ратраки в принципі є. Зимою вершини Боржави придатні для альпінізму: маршрути різної складності та протяжності; чудові місця для будівництва снігової хижини – іглу, риття снігових печер, безпечні місця для відпрацювання снігової техніки. Спуск з вершин – на лижах або сноубордах. Разом з тим присутня лавинна небезпека!

Район екологічно чистий. Тут знаходиться жемчужина Карпат – Шипітські водопади.

Під альпійський приют перебудовано бувший дитячий садок в центрі села. Кімнати обладнані 2-ярусними нарами, на нарах – матраси. Взимку розміщується до 40 осіб. Влітку у дворі встановлюємо па-латки. Автономна група до 20 осіб роз-міщується в окремому житловому блоці з кухнею-столовою для самостійного приго-тування їжі, сушки одягу. Відпочиваючі забезпечуються мінеральною водою (нарзан), дровами, світлом, кухонним при-ладдям; можуть користуватись душем, те-левізором, відеомагнітофоном, настіль-ними іграми, бібліотекою про екстрім.

Вода для душа з річки. Питна – з джерела. У дворі бази баня та колиба: в вечірній час вогнище, пісня під гітару або приготування їжі. Туалети у дворі, освітлюються. Туалет у домі нічний. Собаки: Рекс і Барбос. Їдять все. Люблять дітей. Всі коти чорні а Мурка – сіра.

Альпійський табір для членів організації функціонує на принципах повного самообслуговування та самофінансування ("Дитячий альпійський рух України" неприбуткова організація). Розмір цільових внесків визначається для кожної категорії учасників окремо. Основні внески наступні: проживання у спальному мішку однієї ночі та користування кухнею для самостійного проготування їжі – 30 грн; користування гірськолижним- /сноуборд/ комплектом 30-40 грн за день. Можна замовити дворазове харчування за 40-50 грн в день. Певним категоріям (керівники дитячих груп та їх діти, лікарі, інструктори, діти кризових категорій) прокат та проживання безкоштовне. На базі є взуття для сходжень, рюкзаки, палатки, карімати, казанки, вірьовки, карабіни, страховочні системи, льодоруби, кошки; скі-тури, майстерня для самостійного ремонту спорядження.

Для організованих дитячих груп в таборі є лікар, інструктори навчають кататись на лижах та сноубордах, супроводжують дітей на вершини. Обов’язковий перегляд навчальних відеофільмів. Можливі одноденні екскурсії до Мукачівського замку (85 км), до озера Синевір (60 км), до термальних басейнів Берегово. Літом автобусні поїздки: до солоних лікувальних озер в Солотвино (140 км), в Лозещину для сходження на Говерлу (180 км).

В літній час можливий індивідуальний заробіток: в селі декілька приймальних пунктів, куди можна за гроші здати гриби та ягоди (чорниці, малина, брусниця). Або купити.

Телефон/факс у Києві /044/ 403-60-63; моб. /067/ 975-88-25; /095/ 737-13-92.
Телефони у селі Подобовець: /03146/ 25-023; /050/ 547-02-77.
e-mail: daru@ukr.net або snowbording@mail.ru Cайт: www.daru.ukrbiz.net